Právě se nacházíte: SVAZ AUTOMOBILOVÉHO SPRINTU > Tiskové zprávy > Výsledky a fotky z Hoškovic

Výsledky a fotky z Hoškovic

28.09.2011 Máme za sebou poslední letošní závod pořádaný Svazem Automobilového Sprintu, který považujeme - a snad i Vám budeme mluvit z duše - za jeden z nejlepších, které jsme pořádali. Vynikajicí účast, velmi silná konkurence, perfektní počasí, fungující časomíra - co více si přát. Poděkování patří ale také Vám, jezdcům i divákům, neboť jste vytvořili skvělou kulisu dnešním závodům! Velmi si vážíme ukázněnosti všech účastníků - velkým překvapením pro nás byli jezdci, kteří se téměř sami seřadili do semifinálových a finálových jízd - je vidět, že k nám jezdí zkušení závodníci.

Nově jsme pro Vás vytvořili kategorii "speciál", ve které jelo upravené Lupo a motokára. Kompletní výsledky Vám nabízíme ke stažení níže.

Doufáme také, že Vás potěšily dárky od RedBullu a stánek s občerstvením, kde prodávali poměrně netradiční trdelníky.

A jak to celé dopadlo v jednotlivých kategoriích?

Kategorie FWD do 1600 ccm: s časem 13,8 postupovala do finálových míst z prvního kvalifikačního místa Honda závodnice Zizi a všichni čekali, jak v mužské konkurenci dopadne - a ona vyhrála. Jen pro zajímavost - ve startovním poli byly celkem 2 ženy, druhá z nich, Miška, skončila na 7. místě v kategorii AWD - gratulujeme!

Kategorie FWD do 2000 ccm: svoji neporazitelnou pozici obhájil se svým Citroenem BX Jirka Nikl, který ostatním závodníkům utekl jak v kvalifikačních, tak finálových jízdách o více než 0,5 vteřiny. Kvalifikační pořadí prvních 4 jezdců je shodné s jejich finálním pořadím. Jirka zajel svůj nejrychlejší čas za 13,44 vteřiny.

Kategorie FWD nad 2000 ccm: první čtveřice závodníků měla velmi těsné časové rozestupy v kvalifikaci (0,1 vteřiny), proto se očekával atraktivní souboj o poháry. Finálové jízdy nakonec zcela otočily pořadím a zvítězil Ivan Rámeš se svým Daewoo Nexia. Za pozornost stojí zejména Ivanův nejlepší reakční čas ze všech jezdců ve finálových jízdách, a to 0.031 vteřiny (!).

Kategorie RWD do 3500 ccm: škodovky Pešanů si to rozdaly s Nissanem 200sx a nakonec obsadily 1. a 3. místo. Na druhém místě skončil Tomáš Juhaňák. Nejlepší čas 13,64 zajel Jarda Pešan ml. v kvalifikačních jízdách.

Kategorie RWD nad 3500 ccm: Jarin Steklý se svojí Corvette Z06 zajel čas 11,81 a nakonec svoje prvenství obhájil i ve finále. Druhé místo patří Standovi Lacinovi s AC Cobra 427. Další příčky obsadily další krásné Corvetty.

Kategorie AWD: Alešův Golf s kvalifikačním časem 10,319 skončil nakonec až na druhém místě, se štěstím zvítězil Zdeněk Mazel, který vyhrál tuto kategorii, ačkoli do finálových jízd postoupil až ze 4. kvalifikačního místa. Krásný souboj - gratulujeme!

Kategorie Diesel: tuto kategorii ovládl Pájin z Chipfora se svým VW Brouk, který s časem 12,360 tuto kategorii vyhrál.

Kategorie Diesel Street: tato kategorie byla ve znamení poměrně těsného soupeření Škodovek Fabia. Nejrychlejší byla Škoda RS Jakuba Stehlíka, který zajel nejrychlejší čas za 14,24.

Kategorie Speciál: divácky velmi atraktivní účastníci - VW Lupo Kamila z Chipfora a Motokára pilotovaná Kamilem Tottem zajely časy 10,833 a 10,689. Velmi těsné výsledky a krásné pokoukání.